Park Hubice

Tip na výlet v DS okrese. Tu sa počíta každý zelený flak, lebo sú tu samé polia 👍

Hubický park🌳
Tento zelený flak na mape som našla už počas minuloročného lockdownu, ale na webe som sa dozvedela iba tolko, že chátrajúce kaštiele v parku v Hubiciach patria Borisovi Kollárovi a zbytok vraj verenosti oficiálne prístupný nie je, tak sme to nechali tak. Boris otála s rekonštrukciou, lebo nevlastní žiadnu prístupovú cestu. Zamotaný kolotoč.

Lockdown tento rol trvá ale už naozaj dlho a tak som si povedala, že keď budeme zase pojazdní, pôjdeme to minimálne preskúmať. Keď už to máme iba pár minút autom od bytu.

V parku to žije vlastným životom už roky a je tam celkom rozsiahla džungľa, je tu inak 4.stupen ochrany, tak aj preto. Keď sa tam vyberiete o 18tej (ako my), že veď na hodinku, aby sa syn trochu ešte unavil –
vezmite si radšej čelovku.
Dá sa tam stráviť aj pár hodín, v závislosti od kreativity a angažovanosti detí. Keška tam bohužiaľ nie je, tak som hodila aspoň jablko pod brečtan v snahe motivovať trošku 3ročného, a aj pomohlo.

So zapadajúcim slnkom a našim blúdením ho to však neskôr prestalo baviť, tak sa tato obetoval a dal ho na ramená.

Napriek tomu, že park oficiálne prístupný nie je, vychodených chodníkov je tam viac než dosť, takže predierať sa netreba.
Ibaže by ste hľadali najrýchlejšiu cestu von, pretože nemáte ani tú čelovku a byť po zotmení tu naozaj nechcete. Popri bočnej príjazdovej ceste je síce oplotenie, ale každých pár metrov je deravé, to keby mal niekto obavu, že musí nájsť pôvodnú cestu odkiaľ prišiel, nie nemusí.

Park nie je rovinatý, na veľa častiach sú nanosené zarastené kopy hliny a pod nimi niečo ako okná či vchod. Z histórie som žiadne info nenašla, na čo slúžil nevedno. Zle sa fotilo, lebo už padala tma.
Kvantum popadaných stromov najrôznejších tvarov a veľkosti.

Dali by sa tam stráviť ďalšie 2 hodiny, skúmaním pozostalých častí, obrovských stromov, fotením. V lete aj nejaká zver isto bude. Je tam veľa krmelocov. Tak nabudúce..
V lete to bude pekná oáza v tejto časti Slovenska, kde je každá zeleň a strom vzácny.

Dostať sa tam dá zozadu alebo z boku. My sme nechali auto vzadu, už skoro na poli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *